Sztangistka Promienia Opalenicy V-ce Mistrzynią Europy do lat 15 !!!

W dniach od 22.07-29.07.18r w Mediolanie (Włochy) rozgrywane były Mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17 w zawodach wystąpiły dwie sztangistki Promienia Opalenicy – Maria Połka (03r Promień Opalenica) oraz Martyna Komorowska (01r Promień Opalenica) dla której notabene to już 4 występ z rzędu na Mistrzostwach Europy! w latach 2015 i 2016 warto podkreśilić iż Martyna wracała z brązowym medalam wsród 15-latek, obie zawodniczki to  podopieczne duetu trenerskiego Weroniki Kałmuckiej oraz Witolda Dziurli.

Życiowy sukces osiągneła młodsza z nich zaledwie 15-letnia Marysia Połka wywalczyła srebrny medal w kat. 53kg, V-ce Mistrzyni Europy uzyskała 142kg (63 + 79) !!! Sztangistka zaliczyła świetnie pierwszy bój rwania kolejno zaliczając podejścia na 58kg, 61kg i 63kg a w podrzucie udane 76kg spalone 79kg i poprawione 79kg.

w grupie 17-latek tym razem Martynie Komorowskiej (01r Promień Opalenica) nie udało się zdobyć medalu ale i tak zajęła wysokie 6 miejsce i poprawiła swoje rekordy życiowe w zawodach gromadząc 165kg (71 + 94) to był bardzo dobry występ Martyny

Marysia na co dzień w klubie na pomoście trenuje wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Zuzanną która również posiada duży talent do podnoszenia ciężarów kto wie być może już za rok pojadą obydwie na tak dużą imprezę, ciężką pracują podczas treningów pod okiem trenerki oraz trenera a na tym nie koniec bowiem na siłowni widać zaplecze kolejnych młodych zdolnych sztangistek a Promień ponownie zaczyna mieć mocną ekipę wśród damskiej sztangi i tutaj słowa uznania należą się Weronice Kałmuckiej oraz Witoldowi Dziurli że stworzyli taka zgraną i mocną grupę miejmy nadzieję że sukces Marysi to dopiero początek lepszych czasów dla kobiet z Promienia Opalenicy, serdeczne gratulacje dla Marii oraz Trenerów! [WYNIKI KAT. 53kg u 15]

V-ce Mistrzyni Europy do lat 15 kat.53kgMarysia Połka (2003 Promień Opalenica) – pierwsza od prawej, chwilę po powrocie z Mediolanu, z brązowymi medalami za rwanie i podrzut i srebrnym za dwubój!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *